Inwestowanie w grunty

Czy warto inwestować w grunty?

Dzisiaj ziemia to nadal bardzo poszukiwany „towar”. W wczasach ekonomicznej zawieruchy stała się zabezpieczeniem majątkowym numer 1, dającym poczucie bezpieczeństwa, jest też świetnym aktywem inwestycyjnym. Posiadanie gruntów w swoich portfelu inwestycyjnym to nie tylko moda, ale również prestiż posiadania. Po wejściu Polski do UE ziemia rolna przyniosła stopę zwrotu na poziomie 331% bez konieczności podejmowania działań mających na celu jej ulepszenie. Ograniczona podaż powoduje stały wzrost jej wartości ponad inflację i odporność na załamania koniunktury rynkowej. Dalsze zmiany w prawie powodują ułatwienia w obrocie gruntami, co jest cechą ogólnej tendencji do liberalizacji tego sektora rynku.

 

Zalety inwestycji w grunty:

- to inwestycja bezobsługowa

- generująca bliskie zeru koszt utrzymania

- z prognozą wzrostu jej ceny w najbliższym czasie

- niezabudowane grunty rolne to pewność, że pieniądze są bezpieczne, ponieważ ziemi nie da się więcej „wyprodukować”, dlatego jest i zawsze będzie pożądana, ponadto zawsze będzie wielu chętnych żeby ją kupić

 

Zakup ziemi powinien być poparty znajomością tematu na kilku płaszczyznach: - dojazd - lokalizacja - klasa gruntu - walory krajobrazowe - dostęp do mediów

Ziemia to najstarszy składnik majątku ludzi cywilizowanych. Inwestycja w ziemię to ważny aspekt dobrego zabezpieczenia na przyszłość. Dzisiaj każdy ma możliwość zostać właścicielem ziemi niezależnie od jej celu zagospodarowania.

Inwestuj w atrakcyjne i starannie wyselekcjonowane działki bez zdolności kredytowej i udziału banku. Zainwestuj już dziś, bo każdy dzień zwłoki oddala Cię od osiągnięcia Twojej wymarzonej wolności finansowej.

 

Nie czekaj - pomożemy Ci w podjęciu decyzji. Skontaktuj się z nami, a ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania:

dział rozwiązań finansowych -

Aneta Oskwarek

telefon: 796 731 688

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.